Aktivně fotit jsem začal někdy koncem roku 2003, následně v roce 2004 jsem začal dokumentovat na automatiku stav československého předválečného opevnění a přidávat fotografie, GPS souřadnice do databáze na internetu a později další věci kolem této problematiky na vlastní web opevnovani.cz, kde se za ty roky podařilo nashromáždit spousty dat a kdy se tím okrajově zabývám dodnes, jelikož daná problematika patří k mým zálibám.
V roce 2013 jsem se poprvé dostal Norska, kde jsem objevil úplně jiný svět, než známe na fotografiích v Česku a na Slovensku. Poprvé jsem si uvědomil na nejjižnějším místě Norska, na majáku Lyndesnes Fyr a následně v podvečer, na ostrově Fjøløy, že možná mám v sobě něco, co je nadále třeba rozvíjet.
V květnu 2021 jsem si konečně pořídil svou první zrcadlovku Canon 90D a začal fotit v úplně jiné kvalitě, přistupovat k tomu hlouběji, studovat různé věci kolem. Prvotní pokusy nebyly úplně ideální, ale postupem času se to zlepšuje a je někdy zajímavé, se podívat zpětně a srovnávat.
Zaměřuji se na focení hradů, zřícenin, krajiny, západu slunce a toho, co mi padne do oka. Líbí se mi však i minimalismus a černobílá fotografie. Pohybuji se v oblasti Ostravy, kde bydlím, po celé ČR, hodně Slovenska a částečně Polska.
Výbava:
Zrcadlovka Canon 90D
Objektivy:
Sigma 18-35mm f/1.8 DC HSM Art Canon
Canon EF 50mm f/1.8 STM
Canon EF 70-300 mm f/4-5,6 IS II USM
Back to Top